تبلیغات
هواداران فوتبال آلمان - دورتموند - بررسی تیمهای بوندسلیگا در فصلی که گذشت
 
آلمان ... همیشه قهرمان !!!

بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 5 خرداد 1390
سلام دوستان

خوب همونطور که قول داده بودم می خوایم بررسی تیم های بوندسلیگا رو در فصل گذششته شروع کنیم. اول از همه میریم سراغ دورتموند که مقتدارنه قهرمان شد.


شاید شما هم با من موافق باشید که راز اصلی موفقیت دورتموند اعتمادی بود که یورگن کلوپ مربی این تیم به بازیکنای جوون کرد. گوتزه ، گراسکروتز ، متس هاملز ، اشملزر ، بندر همشون بازیکنای زیر 22 سال آلمانی هستن که تقریبا در بیشتر بازیها جز 11 نفر اصلی دورتموند بودن. خرید بازیکنانی مثل شینجی کاگاوا از اوزاکای ژاپن و لوکاس باریوس آرژانتینی از کولو کلول شیلی ، ثابت کرد که کلوپ خیلی مربی باهوشیه. به طوری که کاگاوا بهترین بازیکن نیم فصل اول بوندسلیگا شد و باریوس هم بهترین گلزن دورتموند. نکته جالب اینجاست که برای این دو بازیکن روی هم حتی 5 میلیون یورو هم هزینه نشد !


اما بهترین بازیکن دورتموند کسی نبود به جز نوری شاهین. هافبک 22 ساله ترکیه ای که هم خوب بازی می کرد هم خوب گل میزد هم خوب پاس گل میداد... انقدر خوب بازی کرد که آخر فصل رئال مادرید اونو خرید. البته شاهین به عنوان بهترین بازیکن سال بوندسلیگا هم انتخاب شد. در شرایطی که پشت سرش ماریو گوتزه هم تیمیش دوم شد.


از بازیکنای جوون که بگذریم میرسیم به دروازبان و کاپیتان با تجربه دورتموند یعنی رومن وایدنفلر که بالاخره به حقش در فوتبال آلمان و بوندسلیگا رسید و بعد از سالها بازی در دورتموند و شکست های تلخ پشت سر هم تونست با این تیم قهرمان آلمان بشه. 


نتیجه گیری دورتموند فوق العاده بود. شاید بعد از سالها این اولین سالی بود که جام قهرمانی بوندسلیگا انقدر بدون ترس و استرس به تیمی میرسید. دورتموند بعد از هفته اول که 2-0 به لورکوزن باخت تونست چندین برد پیاپی رو بیاره و رکورد شروع خوب در بوندسلیگا رو هم تغییر داد. 


دورتموند از هفته دهم به صدر جدول رسید و تا آخر فصل هم همونجا موند و قهرمان شد. توی این نمودار وضعیت دورتموند با بایرن مونیخ مقایسه شده...


دورتموند با 75 امتیاز از 34 بازی خودش با 7 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم قهرمان شد. 67 گلی که زد برای بهترین خط حمله بوندسلیگا کافی نبود و این عنوان به بایرن رسید. اما فقط با 22 گل خورده تونست بهترین خط دفاع لیگ رو به دست بیاره.


باریوس هم با 21 گل زده بهترین گلزن تیمش بود...

به هر حال دورتموند قهرمان بوندسلیگا شد به هوادارانش تبریک میگم. امیدوارم فصل بعد همین بازیهای خوب رو از این تیم جوون در لیگ قهرمانان اروپا ببینیم.

نظر فراموش نشه :D
طبقه بندی: بحث فنی،  آمار و اطلاعات فنی،  متفرقه،  مطالب جالب و خواندنی، 
ارسال توسط علی واحدی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا با حضور بازیکنان دورگه در تیم ملی آلمان موافقید؟ (بازیکنان متولد و بزرگ شده آلمان که ریشه غیر آلمانی دارن مثل اوزیل)صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی