تبلیغات
هواداران فوتبال آلمان - مانوئل نویر شانزهمین بازیکن موفق فصل گذشته از دیدگاه کارشناسان گل
 
آلمان ... همیشه قهرمان !!!

کارشناسان سایت جهانی گل در روند معرفی 50 بازیکن برتر فصل گذشته مانوئل نویر را در رتبه شانزدهم قرار دادند. در این رده بندی نویر برتر از بازیکنانی چون وین رونی ، زلاتان ابراهیمویچ و داوید ویا است. 
به ادامه مطلب بروید...

Bundesliga: 1. FC Köln - FC Schalke 04, Manuel Neuer


فصل 11-2010 ، فصل پر تب و تابی برای شالکه بود. از یک سو آنها در بوندس لیگا حتی در مقطعی خطر سقوط به دسته پایین تر را احساس کردند و از سوی دیگر تا نیمه نهایی لیگ قهرمانان و فینال جام حذفی پیش رفتند. این نتایج که بهترین آنها پیروزی 5-2 مقابل اینتر در لیگ قهرمانان بود و بدترین آن، شکست 5-0 مقابل کایزرسلاترین  در بوندس لیگا، بازتاب عملکرد همه اعضای تیم بود. اما 12 ماه گذشته برای مانوئل نیر با موفقیت های قابل توجهی همراه بود.

او بعد از عملکرد درخشانی که در جام جهانی 2010 از خود به نمایش گذاشت، بار دیگر ثابت کرد که از کیفیت بالایی برخوردار است. چند نمایش خیره کننده در دیدارهای مهم فصل گذشته، بیش از پیش بر اعتبار او افزود؛ به طوری که در پایان فصل، بسیاری او را بهترین دروازه بان دنیا می دانستند.در سال هایی که من در منچستریونایتد هستم،

عملکرد او احتمالا بهترین عملکرد یک دروازه بان

در مقابل ما بوده است.


سر الکس فرگوسن در مورد عملکرد نویر در لیگ قهرمانان


برای بسیاری عملکرد درخشان نویر در دیدار رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل منچستریونایتد، دیداری که در نیمه اول آن، دروازه بان جوان شالکه با عکس العمل های خیره کننده اش بارها دروازه تیمش را نجات داد، به عنوان دیداری که نویر را در جمع بهترین دروازه بان های دنیا جای داد، در یادها مانده است. اما در واقع، این یکی از سه دیداری بود که نویر در آن خیره کننده ظاهر شد. او در دیدارهای بوندس لیگا مقابل بایرن مونیخ و بورسیا دورتموند به همان اندازه درخشان بود.

بهترین لحظه فصل

 بوندس لیگا
دورتموند 0-0 شالکه

تنها یک ماه بعد از اینکه شالکه در خانه توسط دورتموند تحقیر شد، نویر در مقابل رقیب سنتی بهترین نمایش فصلش را ارائه داد. او چندین تک به تک را از بازیکنان حریف گرفت  و با واکنش های دیدنی اش، یک تساوی برای شالکه به دست آورد.

 

درخشش نویر در دیدارهای مهمی تیمش موجب شد تا بسیاری به این نتیجه برسند که او تا چه اندازه می تواند برای تیمش ارزشمند باشد. همه از عکس العمل های دیدنی و واکنش های سریع او صحبت می کردند اما این در واقع بخش کوچکی از نمایش های خوب او بود.

از نظر آمادگی  بدنی نیز، نویر بی نظیر است. نه تنها بلند قامت او 1.95 متر است بلکه در 25 سالگی، او احتمالا در اوج شرایط فیزیکی اش قرار دارد. او می تواند توپ هایی را مهار کند که بسیاری از دروازه بان ها قادر به مهار آن نیستند و می تواند پیش از آنکه موقعیت حریف به خطری جدی روی دروازه تیمش تبدیل شود، آن را متوقف کند.

 

این دروازه بان اهل گلزن کرشن همچنی توانایی بالایی در بازی با پا دارد و ازاین نظر، می تواند نقش یک مدافع آخر را به خوبی ایفا کند. وقتی هم تیمی هایش پاس رو به عقب می دهند، او این توانایی را دارد که اگر لازم باشد، توپ را برای ثانیه هایی حفظ کند و آن را با ضربه ای دقیق به جایی بفرستد که تیمش تحت فشار قرار نگیرد.

 

دروازه بان های متعددی هستند که می توان آنها را دروازه بان هایی در کلاس جهانی دانست. دروازه بان هایی هستند که می توانند به خوبی توپ را کنترل کنند و بسیاری از آنها از شرایط فیزیکی بسیار خوبی برخوردارند. اما دروازه بان هایی که هر سه این توانایی را با هم داشته باشند، بسیار نادر هستند. نویر همه این ویژگی ها را با هم دارد و البته قابلیت های بسیار دیگر.

نمایش های درخشانش نه تنها او را به شماره 1 تیم ملی آلمان تبدیل کرد، بلکه مانع از این شد که شالکه در دیدار مقابل منچستریونایتد، کمتر تحقیر شود. اما از سوی دیگر آن دیدار، تردیدهای او برای جدایی از شالکه را از بین برد. او بعد از 20 سال بازی برای تیم شهرش، سرانجام تصمیم گرفت از این باشگاه جدا شود.


درخشش نویر در دیدارهای مهمی تیمش موجب شد تا بسیاری
 به این نتیجه برسند که او تا چه اندازه می تواند برای تیمش
 ارزشمند باشد

نویر در تابستان به بایرن مونیخ پیوست؛ انتقالی که نه تنها موجب ناراحتی هواداران شالکه را به همراه داشت، بلکه اعتراض بعضی از هواداران بایرن مونیخ را نیز به همراه داشت. او خیلی زود در تیم جدیدش جا افتاد و می تواند به روزهای پرافتخارتری در باشگاه و تیم ملی فکر کند. فصلی حساس در انتظار بایرن وتیم ملی آلمان است و هر دو تیم به دنبال افتخاراتی هستند که در چند فصل اخیر در یک قدمی فتح آن قرار داشتند. هر دو تیم ضعف هایی دارند اما نمی توانستند در درون دروازه به گزینه بهتری فکر کنند.

طبقه بندی: اخبار،  اخبار عمومی،  مقالات و بحث ها،  مطالب جالب و خواندنی، 
ارسال توسط امیر آریا
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا با حضور بازیکنان دورگه در تیم ملی آلمان موافقید؟ (بازیکنان متولد و بزرگ شده آلمان که ریشه غیر آلمانی دارن مثل اوزیل)صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی