تبلیغات
هواداران فوتبال آلمان - لورکوزن - بررسی تیمهای بوندسلیگا در فصلی که گذشت
 
آلمان ... همیشه قهرمان !!!

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 خرداد 1390
بایر لوركوزن به لیگ قهرمانان بازگشت...

سید محسن علوی زاده- داستان بازگشت لوركوزن به لیگ قهرمانان بعد از 7 سال....

هفته ی سی و چهارم فصل 2010-2009 به گونه ای با تساوی شیرهای غرب آلمان مقابل بورسیا مونشن گلادباخ به اتمام رسید كه در آن بازی شاگردان یوپ هاینكس 31 شوت روانه دروازه گلادباخ كردند كه در صورت ناكامی وردربرمن تیم سوم جدول،بعد از 6 سال به لیگ قهرمانان بازگردند...اما شانس با آن ها یار نبود و بعد از 2 سال غیبت در مسابقات اروپایی،به لیگ اروپا یا همان جام یوفا قدیم بازگشتند...


فصل جدید را لوركوزن با ورود میشایل بالاك و هانو بالیش بازیكنان قدیمی خود و خروج تونی كروس پدیده فوتبال آلمان آغاز كرد.از همان ابتدا لوركوزن خود را یك مدعی معرفی كرد و توانست از حریفانی مثل بایرن مونیخ،شالكه،وردربرمن،اشتوتگارت،ولفسبورگ و هامبورگ پیش بگیرد.هرچند تیم هایی مثل ماینز،هانوفر و حتی هافنهایم و فرایبورگ و كایزرسلاترن با نمایش فوق العاده خود باعث ناكامی تیم های مذكور شده بودند.

http://up.iranblog.com/images/yo8tldbcd0a3ho7dck2.jpg

در همان اوایل فصل،رودی فولر مدیر ورزشی شیرها،آندره شورله جوان جویای نام ماینز را برای فصل آینده خریداری كرد تا ابزار هجومی خود را تقویت كند.

http://up.iranblog.com/images/137vhkd4the7dk7ie5nj.jpg

در جام حذفی لوركوزن در ضربات پنالتی در همان مرحله دوم به مونشن گلادباخ باخت و حذف شد.در بازی كه هلمز یك پنالتی در جریان بازی از دست یك پنالتی هم در ضربات پنالتی از دست.بعد از این اتفاق پاتریك هلمز از هواداران عذر خواهی كرد.

http://up.iranblog.com/images/r5exfc0ginss509r77t0.jpg

با تمام حاشیه های تیم مثل مصدومیت های میشایل بالاك،اشتفان كیسلینگ و عدم رضایت پاتریك هلمز از جایگاه خود در تیم لوركوزن به راه خود برای بازگشت به لیگ قهرمانان ادامه می داد.در لیگ اروپا تا مرحله یك هشتم نهایی بالا آمد و در حالی كه در مجموع 2 بازی 28 شوت روانه دروازه ویارئال كرده بود و تیم حریف فقط 9 شوت زده بود در مجموع دو بازی 5-3 شكست خورد و وداع تلخی با لیگ اروپا داشت.

http://up.iranblog.com/images/7ziq14bfjmn3crc6775j.jpg

در لیگ آلمان لوركوزن با اختلافی زیاد پشت سر بورسیا دورتموند به اتمام فصل می اندیشید.اما تحولات در بایرن مونیخ،حاشیه را به لوركوزن آورد...اخراج لوئیز فن گال باعث شد كه بایرن مونیخ به دنبال جانشین این مربی هلندی باشد.یوپ هاینكس كه ماه ها قبل از این اتفاقات اعلام كرده بود كه با لوركوزن از دنیای مربی گری خداحافظی می كند و یا در پایان این فصل یا فصل آینده از فوتبال خداحافظی می كند،با عقد قراردادی دو ساله به بایرن پیوست!این اتفاق هنوز اول راه بود.بازی هفته سی ام دو تیم در آلیانز آرنا برای هر دو تیم حائز اهمیت بود،لوركوزن به دورتموند نزدیك شده بود و به قهرمانی می اندیشید و بایرن مونیخ برای كسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا.لوركوزن كه در 5 بازی قبل خود پیروز شده بود و از این حیث بهترین و آماده ترین تیم بوندسلیگا بود به شكل عجیب و غیر منتظره ای با نتیجه 5-1 به بایرن باخت.بعد از این بازی یوپ هاینكس گفت:پیروزی را به بایرن تقدیم كردم....!

بازی ضعیف و غیر معمولی یاران لوركوزن،اشتباه بچه گانه آرتورو ویدال و مقالاتی كه در رسانه ها مبنی بر قرار گرفتن یوپ هاینكس بر سر دوراهی و انتخاب لوركوزن قهرمان یا چهارم شدن تیم آینده اش قبل از بازی نوشته بودند تا حدود بسیار زیادی طرفداران لوركوزن را از شكست مصلحتی لوركوزن به بایرن مطمئن كرده بود.

به هر حال آن سه امتیاز به بایرن رسید تا وضعیت مونیخی ها در جدول بهبود یابد.

در هفته پایانی بایر با گل هانو بالیش فرایبورگ كه سرمربی آینده لوركوزن یعنی رابین دوت را در اختیار داشت،به لیگ قهرمانان بازگشت.

بالیش همان بازیكنی بود كه آخرین گل لوركوزن را 6 سال پیش در مرحله یك هشتم نهایی لیگ قهرمانان به لیورپول زده بود.حالا این هافبك حكم بازگشت لوركوزن به لیگ قهرمانان را صادر كرد....!

http://up.iranblog.com/images/wrprm4ee8suxviecms9.jpg

با تمام فراز و نشیب ها لوركوزن فصل 2011-2010 را به اتمام رساند.فصلی كه توام با بازگشت لوركوزنی ها به لیگ قهرمانان بعد از 7 سال شد.

http://up.iranblog.com/images/o2yeyrowmjxo7ec4nuyn.jpg

اما لوركوزن تیم دوم جدول،تیمی كه در هر بازی از 6-7 بازیكن آلمانی سود می برد،در تركیب اصلی آلمان هیچ نماینده ای ندارد.روی نیمكت هم فقط رنه آدلر است و به تازگی هم سایمون رولفس دعوت شد.

نگاهی به بازیكنان آلمانی لوركوزن كه بیشتر از سایرین به آن ها میدان داده شد است،می اندازیم:

1-رنه آدلر(دروازه بان)

2-گونزالو كاسترو(مدافع راست)

3-دانیل اشواب(مدافع راست و میانی)

4-مانوئل فردریش(مدافع میانی)

5-اشتفان رینارتز(مدافه میانی و هافبك دفاعی)

6-سایمون رولفس(هافبك دفاعی و میانی)

7-میشایل بالاك(هافبك میانی)

8-سیدنی سم(هافبك راست و چپ)

9-اشتفان كیسلینگ(مهاجم)

چرا هیچكدام جایی در تیم ملی ندارند؟!چرا تیم دوم جدول نماینده ای در بازی های تیم ملی ندارد؟!

اما فصل آینده:

یوپ هاینكس و دستیار وی،پیتر هرمن به بایرن مونیخ رفتند.

بایرن مونیخ به دنبال آرتورو ویدال ستاره این فصل بایر هم هست.

كلا عادت تیم های بزرگ مثل بایرن مونیخ است كه تا بازیكن،مربی یا مدیری خوب كار كرد به دنبال جذب آن برود.

http://up.iranblog.com/images/tvy0pg92ad0bfjorgfvs.jpg

باشگاهی مثل لوركوزن ستاره می سازد،یك مجموعه می سازد،7 سال روی مجموعه ی خود تلاش می كند تا به لیگ قهرمانان باز گردد حالا كه باز می گردد،باشگاهی مثل بایرن به فكر غارت ستارگان این تیم است و نمی گذارد تیمی مثل لوركوزن از شرف آلمان در لیگ قهرمانان دفاع كند.مجموعه ای كه سال ها كنار هم بازی كردند با مربی های مختلف،بار ها چوب بی تجربگی خود را می خورند تا بالاخره چنین روزی فرا برسد و آماده ی درخشش در بزرگترین تورنومنت اروپایی شوند.

بازیكنانی مثل آدلر،بارنتا،كاسترو،رولفس،فردریش،ویدال،كیسلینگ و .... سال هاست برای بازگشت به لیگ قهرمانان تلاش كردندو در سخت ترین روز ها در تیم باقی ماندند.حالا حیف نیست كه هر تیمی كه از راه می رسد،این ستارگان را از هم جدا كند؟!در لیگ قهرمانان بحث،دفاع از آبروی كشور آلمان است نه موفقیت یك تیم.امیدواریم رودی فولر هم اجازه خروج این بازیكنان را ندهد.

فولری كه خیلی راحت مجوز خروج یوپ هاینكس،پیتر هرمن،جوان آینده داری به نام مارسل ریسه(ماینز)،بوراك كاپلان(بشیكتاش) را صادر كرد،امیدواریم اجازه خروج ویدال،بارنتا،آدلر،دردیوك و ... را ندهد.

http://up.iranblog.com/images/bhsp228r0sl68i6phx3.jpg

امیدواریم نمایندگان آلمان در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا از قبل بهتر كار كنند.

 

 

 
طبقه بندی: بحث فنی،  مقالات و بحث ها،  متفرقه،  مطالب جالب و خواندنی، 
ارسال توسط محسن علوى زاده
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا با حضور بازیکنان دورگه در تیم ملی آلمان موافقید؟ (بازیکنان متولد و بزرگ شده آلمان که ریشه غیر آلمانی دارن مثل اوزیل)صفحات جانبی
امکانات جانبی
blogskin

شارژ ایرانسل

دانلود

دانلود

قالب وبلاگ

اخبار سینما

خرید پستی

خرید اینترنتی